6. třída: Bezový sirup a sladké placičky z kosmatice

Jako již tradičně každý rok vyrábíme na naší škole z léčivých bylinek různé produkty. Naše třída si letos vybrala tu nejznámější a v českém lidovém léčitelství nejpoužívanější, a tou je keř černého bezu. O totmo keři jsme se nejprve pomocí pracovního listu něco málo dozvěděli. Poté jsme šli do parku nasbírat květy bezu, ze kterých jsme si uvařili dvě sladké dobroty. Jako první jsme si uvařili výborný a především léčivý bezový sirup a poté jsme si vyzkoušeli, jak chutnají smažené sladké placičky s cukrem a skořicí z květu bezu. Obojí bylo moc dobré. Sirup jsme si pak vzali domů. Příští rok si zkusíme další bylinku.