5. a 6. třída: Staráme se o své město

V rámci projektu, se kterým se na nás obrátilo naše město, jsme se zapojili do úpravy a úklidu kousku ulice Pod baštou. Zde si děti 5. a 6. třídy vyzkoušely pod odborným dohledem prořez dřevin, likvidaci náletů, ale především toto místo pořádně uklidily od hromady odpadků. Děti dostaly pracovní ochranné pomůcky, nůžky, pilky a také si vyzkoušely práci s většími teleskopickými nůžkami. Opět se potvrdilo, že nejsme žádní lenoši a do práce jsme se pustili s velkou chutí a pořádným nasazením. Znovu jsme si zopakovali něco málo z ekologie a připomenuli si, jak je důležité třídit odpad a především jak si udržovat v pořádku naše nejbližší okolí.