Projektový den: Indián - stezka přežití

Díky projektovému dni, který nám vedení školy zajistilo pod taktovkou indiánů z letního tábora Mratín, si děti formou jedinečného zážitku mohly vyzkoušet, jaké to je přežít v přírodě bez technických vymožeností dnešní doby. Děti si vyzkoušely nejen rozdělávání ohně pomocí křesadla, ale také různé styly ohniště, střelbu z luku, přechod přes řeku, první pomoc pod vedením opravdového záchranáře, hledání jedlé potravy, vaření bylinkových nápojů, filtraci vody a vázání důležitých uzlů. To vše absolvovaly v menších, věkově smíšených skupinkách a hlavně úplně samy. Díky všestrannému zaměření tábora se nikdo nenudil. Hráli jsme nejen míčové hry, ale vázali si náramky a především naprostý top byly dvě trampolíny. Pro odvážlivce tu byl i mini zvěřinec s domácími zvířátky. Byl to opravdu báječně strávený den plný dobrodružství a poznání.