4. třída: Školní výlet na Malou Skálu

Cílem našeho školního výletu byla Malá Skála. Na začátek jsme se svezli autobusem na Kopaninu, kde jsme si zakoupili drobné občerstvení. Naše kroky směřovaly kolem rozhledny Kopanina a pak na hrad Frýdštejn. Zde jsme měli zastávku, na které jsme si vyzkoušeli své dovednosti a obratnosti při drobných hrách. Z hradu jsme zamířili na louku ve Voděradech, kde jsme sbírali lístky jitrocelu na budoucí vaření sirupu. Sluníčko krásně svítilo a cesta nám příjemně ubíhala. Cestou jsme poznávali různé rostliny, ale i zvířata. Také jsme se zaměřili na poslech zpěvu ptáků a cvrčků. Na konci výletu nás čekala odměna v podobě zmrzliny. Autobusem jsme se svezli z Malé Skály do Jablonce nad Nisou, kde jsme náš společný výlet ukončili a již se těšíme na další nová dobrodružství.