Projektový den: Po stopách Josefa Riedela

V rámci našeho celoškolního projektu Osobnosti Jablonecka jsme se seznámili s další osobností našeho kraje a tím je Josef Riedel přezdívaný „sklářský král Jizerských hor“. Ve škole jsme si pustili prezentaci o jeho životě a práci. Následně jsme se vydali do městečka Desná, kde jsme navštívili rodinou vilu Riedelů (dnešního infocentra) a jejich nádhernou novorománsko-gotickou hrobku. Zde jsme museli splnit pár úkolů (vypočítej, vzpomeň) a odtud jsme dále putovali ke sklárně, kulturnímu domu a sedmidomkám. Třešničkou na dortu byl výstup k vodopádům Černá Desná. Výlet do Desné se nám vydařil nejen díky zajímavé trase, ale také díky opravdu krásnému počasí.

Celé naše putování a seznamování s panem Riedelem zakončíme ve škole výtvarnou soutěží.