Projektový den: Po stopách historických tras manželů Scheybalových

Žáci naší školy po návratu k prezenční výuce plynule navázali na celoroční školní projekt OSOBNOSTI JABLONECKA. Nyní byla pozornost zaměřena na osobnost Josefa Václava Scheybala a jeho ženu Janu. Žáci byli seznámeni nejen s životem této významné jablonecké osobnosti ale též  s jeho díly a aktivitami, které byly spojeny s dokumentací historických památek a vlastním zaznamenáváním  proměn krajiny. I v této části projektu se všichni žáci školy v doprovodu svých pedagogů vypravili po stopách manželů Scheybalových a absolvovali některé z částí jejich pravidelných výprav. Mnoho žáků absolvovalo trasy kolem Jablonce, kde v mnoha případech nechyběla návštěva prvního zastavení naučné stezky. Starší žáci se odvážili dokonce absolvovat část stezky, která vede z Rychnova u Jablonce nad Nisou přes Pelíkovice na Kopaninu, kde si užívali úžasné pohledy a panoramata Jizerských hor a Krkonoš. Sběrem odpadků nalezených podél silnice a stezky samotné žáci naší školy na závěr potvrdili pozitivní vztah k životnímu prostředí, které by chtěli udržet čisté a zdravé.