1.-3. třída: Ekocentrum - Od obilky k pečivu

Tato akce byla velmi zdařilá, děti vůbec nevěděly, co je pod tímto názvem čeká, o to větší a milejší bylo zjištění, že si v tomto programu zahrají na pekaře.

V úvodu programu nás přivítala velmi milá paní, která se dětem plně věnovala. Na začátek si děti vysvětlily, co je to vlastně obilí, z čeho se dělá kvásek a těsto na pečivo, které je naší denní potravou. Děti velmi přístupnou formou připravila na to, že si nakreslily podle skutečných klásků některé obiloviny a seřadily si je podle druhů.  Na konci programu již bylo vlastní pečení, zadělávání kvásku a vykynutí těsta, vše pro děti zatím nepoznané a velmi zajímavé.

Vykynuté těsto děti poté zpracovaly, jako zkušení pekaři, na rohlíky a housky, které si nakonec z trouby vyndaly a po zchladnutí mohli sníst.

Dětem, housky moc chutnaly a to obzvlášť, když si to samy připravily.

Již se těšíme na další akci v Ekocentru.