JABLONEC NAD NISOU       

Kontaktujte nás

Školní akce k výročí 100 let od vzniku Československa

I na naší škole jsme si připomněli významné výročí vzniku Československa. Jakou formou si jednotlivé třídy výročí připomínaly se můžete dočíst v krátkých reportážích níže (bude průběžně aktualizováno).

 

1. a 2. třída + speciální: Má Vlast, výstava mincí

Ke 100. výročí vzniku ČSR žáci navštívili multimediální výstavu na vlakovém nádraží v Liberci ,, Má Vlast“ od Bedřicha Smetany a na Krajském úřadu měli možnost si prohlédnout výstavu České mincovny.

 

5. třída: Výzdoba školy

Žáci 5. třídy se v rámci výročí republiky zaměřili na výzdobu oken školy v podobě vlajek ČR a důležitých letopočtů, dále si poslechli hymnu ČR a společně vypracovali kvíz z různých témat o ČR. Žáci také navštívili jablonecké pomníky, které vznikly na památku bojovníkům za svobodu a obětem bezpráví a války.

 

8. třída: Výstavy v Liberci

K výročí založení Republiky 8. třída v rámci projektového dne si dala za cíl hned tři výstavy v Liberci. Navštívili jsme výstavu 100let Republiky v Krajské vědecké knihovně, Má vlast z blízka a nahlas na vlakovém nádraží a výstavu České mincovny na Krajském úřadu. Také jsme si prošli historickou část Liberce a zašli jsme se podívat na místa, která jsme ještě neviděli, jako třeba Valdštejnské domky.

 

9. třída + speciální třída: Výroba věnce a položení k pomníku

Žákům deváté třídy vyrobila speciální třída během pracovního vyučování věnec z podzimního listí. Deváťáci, jako zástupci naší školy, jej tak mohli položit u pomníku na Černé studnici, který je věnován obětem 1. světové války. 

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright © 2015 Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. // Tvorba webových stránek