JABLONEC NAD NISOU       

Kontaktujte nás

7. třída: Jarní činnosti a akce

Pálení čarodějnic 

Letos jsme dostali speciální úkol  připravit čarodějnice pro nižší ročníky. My jsem si vylosovali I., IV. a speciální třídu. Naše trasa plná zajímavých úkolů vedla kokonínským lesem a v cíli na děti čekalo překvapení v podobě stromu s perníčky a čarodějnice, kterou hrála paní učitelka. Poté jsme si všichni opekli buřtíky a slupli perníky, které jsme sami upekli.

Velikonoční dílny

Den Země

Jako každý rok i letos jsme vyrazili na Den Země do místního parku, kde probíhala exhibice exotických i domácích zvířat a naučný program, který připravilo středisko ekologické výchovy. Nás nejvíce zaujala exotická zvířata (hadi) a nejvíce jsme se mazlili s králíčky. Také zde byl psí útulek a středoškoláci, kteří malovali na obličej. Program byl velmi pestrý a nám se zde velmi líbilo.

Výroba sirupů

Opět jsme dostali zvláštní úkol a to vyzkoušet si výrobu domácího léčivého sirupu. Nasbírali jsem léčivé byliny a sami jsme si za pomoci dalších ingrediencí vyrobili jitrocelový, pampeliškový a kopřivový sirup. Chutnají výtečně.

Školní výlet

Letošním cílem našeho výletu byl Liberec se svými historickými památkami. Naše cesta započala v tramvaji, která nás vyvezla do Lidových sadů, odkud jsme se vypravili na Libereckou výšinu. Zde jsme zdolali 107 schodů na rozhlednu, kde nás čekal překrásný výhled na Liberec a jeho okolí. Odtud jsme se vydali kolem lesního koupaliště směr historické centrum Liberce. Cestou jsme se zastavili u největších památek jako je: Severočeské muzeum, Oblastní galerie, Technické museum, stará radnice – zde byla přestávka na zmrzlinu a také konec našeho putování. U každé památky jsem se dozvěděli něco zajímavého. Počasí nám přálo a domů jsem se vrátili plni nových zážitků.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright © 2015 Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. // Tvorba webových stránek