Projekt "Les ve škole a škola v lese" - návštěva arboreta na Černé Studnici

Koncem října se děti naší školy v rámci projektu "Les ve škole a škola v lese" vypravily na Černou Studnici, aby získaly nové zajímavosti z "Arboreta na Černé Studnici." Každá třída dostala úkoly, které plnila cestou.

Pod vedením třídního učitele tak všechny děti plnily úkoly, např.:
1. Spočítat letokruhy třídou vybraného pařezu.
2. Nasbírat šišky jehličnanů, donést do školy a semínka získaná ze šišek zasadit do zeminy (každá třída pak bude pozorovat růst svého jehličnanu).
3. Odpovědět na vybrané otázky, které se týkají přímo "Arboreta na Černé Studnici."
4. Vybrat tři dřeviny z tohoto arboreta a napsat o nich základní informace.

Výprava se konala za trošku méně příznivého počasí, ale nedali jsme se nepřízní zastrašit a vyrazili jsme. Vše jsme zdokumentovali a získané informace i fotografie jsme vložili do třídní kroniky.