Absolvovali jsme exkurzi v liberecké výrobně svíček

Dne 20.6.2017 byl celý první stupeň naší školy navštívit Svíčkárnu Rodas v Liberci. Tato akce školy byla jako sponzorský dar od Sdružení dobrovolných hasičů Černá Říčka a Pekařství Jan Mašek.

Jeli jsme hned ráno tramvají z Jablonce nad Nisou, vystoupili jsme na zastávce Nová Ruda a vydali se pěšky na Kunratickou. Svíčkárnu Rodas jsme našli lehce ve Sněhurčině ulici, kousek od zmíněné Kunratické ulice, přivítala nás totiž typická vůně vosku. Ve svíčkárně byl dětem puštěn film o tom, co vše firma Rodas vyrábí, hlavním zaměřením jsou svíčky, mýdla a kosmetika. Děti si samy zkusily obarvení bílých svíček různě barevnými vosky, naplnily si sáčky vonnou koupelovou solí a formičkami vykrojily mýdla opět různých barev, ale hlavně vůní. Vše bylo dětem dárkově zabaleno. Děti by rády pokračovaly, ale bylo nutné myslet  na včasný návrat do školy.

Mnohokrát děkujeme personálu ve Svíčkárně za trpělivost a pomoc při vysvětlování pracovních postupů. Akce se velmi zdařila a budeme se těšit na příští shledání ve Svíčkárně Rodas.