JABLONEC NAD NISOU       

Kontaktujte nás

8. třída: Projektový den v přírodě

Tradičními akcemi pro žáky naší školy jsou i projektové vyučovací dny v přírodě. Cílem je utužení fyzických i duševních schopností  jedince a to zejména v přírodním prostředí.  Žáci 8. ročníku se i přes nepřízeň klimatických podmínek přesunuli  do lesního prostředí,  takzvané severní brány Českého ráje. Po společném přesunu do nádherného přírodního prostředí byly zahájeny společné aktivity jako například řešení matematických úloh, rozpoznávání jednotlivých druhů rostlin, ptáků, hmyzu apod. Tyto aktivity tvoří část činností letošního projektu „ Les do škol“, jehož součástí je i naše škola. 

 

Klasická výuka matematiky vystřídána výukou přírodopisu byla pak doplněna o toužebně očekávané chvíle ze strany žáků i učitele. Byla jí příprava společného vlastního pokrmu. K obědu se ten den  servírovala tortilla. Bezvadná týmová práce, jíž smyslem bylo zejména utužování kolektivní vztahů, tolerance a odpovědnosti za společné dílo. Díky vytrvalosti a nadšení jsme se dočkali jak nádherného počasí, tak velmi chutné tortilly. Ta nám pak dodala energii na pěší výlet do čtyř kilometrů vzdálené autobusové zastávky, odkud nás dovezl autobus zpět do Jablonce. Těšíme se na další parádní akci.   

 

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright © 2015 Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. // Tvorba webových stránek