Nový projekt na naší škole: „Les ve škole – škola v lese 2017“

Cílem projektu Les ve škole – škola v lese je cílevědomé působení na žáky naší školy, prostřednictvím environmentální výchovy, jejíchž součástí je seznamování se s každodenní problematikou řešení situací spojených se zdravým životním stylem a životním prostředím.

Při plnění jednotlivých úkolů projektu bude kladen důraz na skupinovou práci, aktivní pedagogické metody a motivaci k aktivnímu řešení problémů zdravého životního stylu.

Vzhledem k tématu projektu je stanoveno zadání pečlivého pozorování stromu v průběhu roku. Záměrem je daný strom pozorovat každý měsíc, dokumentovat jej (pořizování fotografií je vítáno) a popřípadě odebírat vzorky listů či jehličí.

Jednotlivé aktivity zapisovat a vkládat do kroniky.